See Who’s Registered

John Ashford Aerowaves (United Kingdom)
Ellie Beedham FOLKE & London Bridge (United Kingdom)
Batarita BODY.RADICAL International Performing Arts Biennial / Touchpoint Art Foundation (Hungary)
Katarzyna Bester Jagiellonian University/Researcher, Curator (Poland)
Sven Birkeland BIT Teatergarasjen (Norway)
Cristiana Camba FIND Festival (Italy)
Gwen Hsin-Yi Chang National Kaohsiung Center for the Arts, Weiwuying, (Taiwan)
Lydia, Wen-Chuan CHANG National Kaohsiung Center for the Arts, Weiwuying (Taiwan)
Karen Cheung City Contemporary Dance Company (Hong Kong)
Neta Cohen Israel Museum, Jerusalem (Israel)
Honne Dohrmann tanzmainz festival (Germany)
Anna Estdahl Scompiglio, Altofest/TeatrInGestAzione (Italy)
Sofia Falierou Dance Days Chania (Greece)
Chryssa Georgiou Dance Days Chania (Greece)
Ingrida Gerbutaviciute Lithuanian Dance Information Center (Lithuania)
Petya Hristova Art Pier (France)
Katrin Hrusanova ACT Association for independent theatre (Bulgaria)
Lassaad Jamoussi ESAC (Tunisia)
Soohye Jang Seoul International Dance Festival (South Korea)
Miran Jurić Domino (Croatia)
Wlodzimierz Kaczkowski Dance Theatre & Festival Zawirowania (Poland)
Bernd Klein Independent (Germany)
Yvona Kreuzmannova Tanec Praha (Czech Republic)
Anna Królica Polish Dance Theatre, Kalejdoskop Festival (Poland)
Konrad Kurowski Lublin Dance Theatre / Centre for Culture in Lublin (Poland)
KK Lam Hong Kong Arts Festival (Hong Kong)
Jong-Ho LEE SIDance (Korea)
Bruno Lecomte Glob Théatre (France)
Birute Letukaite AURA Dance Theatre, International Dance Festival AURA (Lithuania)
Atanas Maev Derida Dance Center (Bulgaria)
Jadwiga Grabowska Majewska Kroki International Contemporary Dance Festival (Poland)
Vicky Marangopoulou Freelance Dance Consultant (Greece)
Saori Mikami Setagaya Public Theatre (Japan)
Vanessa Maria Mirza Dance Bridges Festival (India)
Shoghakat MLKE-Galstyan MIHR Theatre (Armenia)
Jaciel Neri CAMP_iN / moving borders (Mexico)
Marc Olive Teatre Mercat de les Flors (Spain)
Pierre Palluet Dance Bridges Festival (India)
Gjergj Prevazi Albania Dance Meeting-Festival (Albania)
Aniko Racz SÍN Arts and Culture Center (Hungary)
Sanjoy Roy Aerowaves (United Kingdom)
Rui Silveira Festival Contemporâneo de Dança de São Paulo (Brazil)
Katja Somrak PTL-Dance Theatre Ljubljana (Slovenia)
Beata Stankevic-Menge Freelance Programmer (United Arab Emirates)
Petko Stoyanov DNK space for contemporary dance and performance (Bulgaria)
György Szabó Trafó – House of Contemporary Arts (Hungary)
Mira Todorova DNK space for contemporary dance and performance (Bulgaria)
Frosini Trousa DAN.C.CE UNITIVA (Greece)
Steriani Tsintziloni Athens & Epidaurus Festival (Greece)
Antonello Tudisco interno5danza (Italy)
Kas van Baasbank Van Baasbank & Vos (Netherlands)
Yasen Vasilev Aerowaves (Bulgaria)
Katherina Vasiliadis Independant Manager for International Relations for Contemporary Dance in Israel + Derida Dance Center (Israel & Bulgaria)
Christian Watty internationale tanzmesse nrw (Germany)
Peggy Wu National Kaohsiung Center for the Arts, Weiwuying (Taiwan)
Karolina Wycisk Performat (Poland)
Christian Yovchev ACT Independent Theater Festival (Bulgaria)
Irina Yurna Trust for Mutual Understanding (Germany)

Advertisements